Ukoliko nameštaju želimo da vratimo stari sjaj, neophodno je adekvatno održavanje površina. Najzahtevnije održavanje površina nameštaja zahteva drvo. U osnovi drveni materijali u enterijer unose osećaj topline i komfora.
U odnosu na druge materijale za proizvodnju nameštaja, drvo ostvaruje osećaj funkcionalnosti, pri čemu nema negativnih uticaja na zdravlje. Postoji bezbroj načina da sami osvežite svoj nameštaj, pored redovnog čišćenja, na raspolaganju je dodatak za kuhinje, garderobere, fioke i slično. Neophodan je odabir elemenata koji se uklapaju u svaki od tipova enterijera, od rustičnog do modernog.
Uredite kuhinjske elemente upotpunjenim sitnim detaljima
Samostalno osvežavanje kuhinjskih elemenata u osnovi znači uštedu novca i vremena potrebnog za uspešno odrađen posao. Površine frontova u kuhinjama jednostavno se mogu preurediti uz pomoć primene samolepljivih slika sa željenim dezenima ili zamenom ručki. Lepljenjem željenih folija preko površine kuhinjskih frontova, prilagođava se boja, tekstura a izgled postaje potpuno nov.
Neophodno je precizno lepljenje folije pri čemu se zavisno od dizajna nastale površine, biraju ručke za kuhinjske elemente. Preko postojećih pločica, može se lepiti folija raznobojnih dezena koja podstiče kreativnost tokom pripremanja ukusnih jela. Kod uređenja kuhinjskih elemenata, neophodan savet sledi za uređenje fioka, klasiranje unutrašnjeg sadržaja, bešumnu upotrebu i funkcionalnu namenu.
Ugradite teleskopske klizače za fioke radi bešumne upotrebe
Primena teleskopskih klizača za fioke, pronašla je namenu kod proizvodnje i montaže na fiokama. Teleskopski klizači za fioke obezbeđuju bešumno otvaranje i zatvaranje. U upotrebi su najčešće dva tipa navedenih klizača poput standardnih i složenijih modela. Na već ugrađenim fiokama u kuhinjama, za koje je neophodno ugraditi klizače, samostalna montaža je svakako izvodljiva. Na osnovu performanski proizvoda, dimenzija, dubine fioka i efekta klizanja koji se želi postići, neophodna je adekvatan odabir.
Primena teleskopskih klizača nije samo primenljiva na kuhinjske elemente poput fioka, već na druge delove nameštaja poput cipelarnika, komoda, noćnih stočića i drugih. Unutrašnjost fioka je zaštićena i ispunjena potrebnim stvarima, pri čemu se savetuje redovno čišćenje klizača radi lakšeg zatvaranja. Pored uređenje okova nameštaja radi dužeg trajanja, neophodno je prilagoditi osveženje enterijera prijatnom i ugodnom boravku.
Osvežite unutrašnji enterijer dekorativnim elementima
Unošenjem dekorativnih elemenata postiže se osveženje enterijera, naročito dnevnog boravka. Enterijer dnevnog boravka zahteva dovoljno prirodnog osvetljenja koje pozitivno utiče na raspoloženje. Unošenjem šarenolikog dizajna dekorativnih elemenata poput jastučića, prekrivača ili tepiha, dobija se nova pozitivna energija.
Dekorativni jastuci se obično biraju u skladu sa bojom zavesa, drapera ili tepiha. Odabir može biti potpuno nezavistan, pri čemu se svetliji tonaliteti boja svakako preporučuju. Dimenzije i oblik tepiha je prilagodljiv na osnovu veličine stočića. Prilikom osvežavanja prostora neophodno je redovno čišćenje površina, stoga se savetuje odabir tanjih tepiha.
Enterijer se može potpuno promeniti primenom trakastih zavesa ili dugih belih lanenih tkanina. Najbolja preporuka jesu svetli tonovi zavesa koji vašem domu obezbeđuju dovoljno sunčeve energije. Iako tokom leta sunčevi zraci nisu toliko poželjni zbog dodatnog zagrevanja prostora, dugotrajno zamračeni prostor može uticati na usporen tok energije.
Održavanje svih površina u stanu mora biti bez tretmana agresivnih sredstava. Naročita pažnja se poklanja održavanju drvenih površina i uklanjanju nastalih mrlja. Veoma često adekvatno održavanje znači osvežen i uredno sređen enterijer.