Jedno netipično putovanje za Novu godinu

Bliži se zima, sneg, decembar… Ako vam ne prija hladno vreme i pre ste u potrazi za nekom egzotičnom destinacijom gde biste mogli da proslavite Novu godinu mi vam ovom prilikom predstavljamo rajska ostrva indijskog okeana- Sejšele.

Šta treba znati o Sejšelima pre nego što pođete na put?

Šta kažete da Novu godinu dočekate na Sejšelima? Nova godina 2018 putovanje na Sejšele čine neodoljivim i jedinstvenim.

Sa ukupnim brojem od 115 ostrva, turisti iz zapadne Evrope odavno posećuju ovaj arhipelag bas u to doba godine posto su vremenski uslovi idealni- od 24 do 32 stepena celzijusa  tokom cele godine. Plaže koje oduzimaju dah zauzimaju prostor tri glavna ostrva- Mahe, Praslin i La Dig, a naša je preporuka da ukoliko imate višak vremena obiđete i manja ostrva koja plene svojom lepotom. Ona pruzaju priliku za aktivni odmor i sportove poput kajaka, ronjenja, snorkinga, jedrenja, penjanja uz stene, zip lajninga, pecanja  i golfa.  Za ljubitelje prirode izdvajamo Ptičje ostrvo (Bird island) gde izmedju oktobra i februara možete posmatrati kornjače kako lezu jaja kao i neke manje očekivane goste poput delfina i ajkula. I flora pruza slicno bogatstvo koliko i fauna, čemu pogoduju i povremeni kišni periodi.

Ukoliko biste da ipak imate mirniji odmor, opustanje uz zvuk  talasa i sustanje  palminog lišća, daleko od buke i verve, plaže Anse Source d’Argent, Petite Anse i Anse Royale su idealni izbor. Stanovnici Sejšela govore kreolski, francuski i engleski,  a uz to su vrlo gostoljubivi i uslužni, što i ne čudi kada se pogleda na kakvom mestu žive.
Ostrva su omiljena kod parova koji planiraju venčanje i medeni mesec i upravo takav idiličan medeni mesec imao je kraljevski britanski par i holivudske zvezde Leonardo Di Kaprio i Dženifer Aniston. Za nešto intimniji odmor posetite privatna ostrva Denis, Deros, Fregat i Severno ostrvo.
Dolina Me (Vallee de Mai) na ostrvu Praslin predstavlja nacionalni park pod zastitom UNESCO-a, ulaz je besplatan za stanovnike ostrva dok turisti plaćaju simboličnu cenu. Ovde možete videti šumu endemskih palmi Coco de Mer, tacnije, sejšelskih palmi sa najvećim semenkama na svetu, jedinstvene vrste ptica poput sejšelske crne papige, šišmiša, školjki, puževa i reptila.
Sejšelska kuhinja uključuje mnoge začine poput više vrsta čilija, luka, đumbira i cimeta, neobično voće kao sto su kantalup, starfruit i pavpav,  a suvenir koji treba doneti odavde je svakako liker zvani Coco d’Amour (plod biljke Coco de Mer) sa svojevrsnim afrodizijačkim osobinama i čuveni rum Takamaka.
Vremenska razlika je minimalna, pa necete imati problem poput dzet lega, a mnoge avio kompanije nude visoko udobna sedišta pa vam ni noćni let od 10 sati neće teško pasti. Hoteli su takođe brojni, pre svega u Maheu, a tu su i kratki letovi do Praslina na svakih 20 minuta i voznje brodom do La Diga.
Najmnogobrojniji su stanovnici afričkog porekla, neki imaju evropsko, indijsko ili kinesko poreklo, a postoje i manje grupe ljudi francuskog, indijskog, arapskog i kineskog porekla. Upravo ta multikulturalnost se ogleda u arhitekturi glavnog grada Viktorije, dok muzički taktovi gitare, bubnjeva i klavijatura oslikavaju tipičan “Sega” ritam.
Još jedna od odličnih pogodnosti je sto stanovnicima Evrope nije potrebna viza za ulazak u ovaj raj na zemlji. Dakle, nemate sta da čekate, pakujte kofere, spremite se za odmor i pravac Sejšeli!!!

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *